Product Number: CHSPG85PR
Quantity
Add to cart
Share:
Share
Tweet
Pinterest
Description
Product Details
Reviews
The Champion Sports Playground Ball can be used for so much more than kickball! These high bouncing 2-ply balls are nylon wound and feature an easy grip textured surface. This durable 8.5” blue playground ball is always a popular choice!
Product Number:
CHSPG85PR
Data sheet
Manufacturer
Champion Sports
Grade(s)
No customer reviews for the moment.
Quick View
Indoor/Outdoor Base Set
Add to Cart
More
Quick View
Triple Flag Football Set, Adult 32"-39", Yellow
More
Megaphone 400 Yard Range
Soccer Ball, Size 5
Floor Tape, Green
10" Poly Spot Marker Set, 6 colors
Licorice Speed Rope, Yellow handle, 8'
Plastic Segmented Jump Rope, Red/White/Blue, 16'
Floor Tape, Red
Coated High Density Foam Ball, Basketball, Size 3
Licorice Speed Rope, Orange handle, 16'
Coated High Density Foam Ball, Football, Junior
Triple Flag Football Set, Youth 25"-31", Red
Licorice Speed Rope, Red handle, 7'
Bean Bags, 5" x 5", Pack of 12